אנרגיית החיים

יסודות הבריאות

הרפואה המזרחית מאמינה בכוחות בלתי נדלים של הגוף האנושי בהגנה עצמית (המערכת החיסונית) ובשיקום עצמי (רגנרציה). המטרה הינה – לא להילחם במחלה אלא לחזק את הבריאות. לכן, ההתמקדות צריכה להיות בבריאות ולא בחולי.

אז מהו הבסיס לבריאות איתנה? אילו תנאים עלינו ליצור לטובת פעילות תקינה של הגוף?

הדגש צריך להיות על יסודות הבריאות הבאים:
+ עמוד השדרה
+ מערכת העצבים
+ מערכת הדם
+ אנרגיה
+ ניקיון פנימי (מרעלים ופסולת) וחיצוני
+ תזונה בריאה
+ נשימה נכונה

יסודות הבריאות הם כמו שורשים של עץ. אם השורשים חזקים ובריאים, גם מגדם יצמחו ענפים חדשים. לכן, כדי להיות בריא, צריך לשמור על יסודות הבריאות שלנו. שיקום השורשים, יעלים את המחלה מעצמה.

אנרגיית החיים

אבן הפינה של הרפואה המזרחית היא המונח אנרגיית החיים – הצ'י. אנרגיית הצ'י הינה הבסיס לבריאות. ההירוגליף שהמציאו הקדומים לציון הצ'י מורכב מאלמנטים הממחישים את כוחו של ה"אד שמרים את מכסה הסיר שבו מתבשל אורז".
נקודת המוצא של רפואת המזרח היא שהגוף מתפקד בזכות אנרגיית הצ'י הפנימית שלו. למדענים מערביים מסוימים יש צורך להוכיח את קיומה, ולאחרים קיומה מובן מאליו. כך למשל מייסד הרפואה המזרחית באירופה, ג'ורג' סולייה דה מורן, טוען: "ברור מאליו שבתוכנו יש משהו כל יכול שלו אנו קוראים בטעות "כוח החיים". משהו שנופח בנו רוח חיים ומעצב אותנו אפילו בפרטים הקטנים. כשהוא נחלש, אנחנו נחלשים ומאבדים כל התנגדות למחלה, וכל פעילות שהיא. כשהוא נכבה בחלק כלשהו בגוף, אותו חלק מת והיסודות הכימיים שמהם מורכבים התאים, מתפרקים. אם כוח זה עוזב את הגוף לתמיד – אנו מתים".
הביולוג האמריקאי ר. מאן בספרו "סינפסות בפיזיולוגיה", מביא עובדה משכנעת לקיום אנרגיית החיים: "העובדה שפרוטופלזמה היא לא רק תמיסה של חלבונים, ביקרבונטים, שומנים, מלחים ותססים שאפשר לייצר במעבדה, מוכחת בתופעת חילוף החומרים הכללי שמממשת הפרוטופלזמה. אם להתערב בחילוף חומרים זה, הפרוטופלזמה תמות. אך עם זאת, הרכבה הכימי יישאר זהה. בעודה חסרת חיים, תמיסת החומרים הכימיים הזו כבר אינה פרוטופלזמה. אפשר להיות בטוחים שאותם היסודות מרכיבים תרכובת שבירה, שדורשת אספקת אנרגיה קבועה על מנת להתקיים".
המדען הנמן בעבודתו "האורגניזם", הדגיש את כוח החיים הייחודי של אנרגיית הצ'י: "במצב בריא, כוח החיים שבאופן דינמי מחייה את החלק החומרי של הגוף, אינו מוגבל בהשפעתו".
הודות להשקפה זו, לאורך אלפי שנים מדענים סינים גילו שתי עובדות בלתי מעורערות: 1). כל איבר קשור באופן ישיר אל קבוצת נקודות רגישות על פניי העור של האדם, שכואבות בעת שיבוש בפעילות האיבר; 2). גירוי נקודות אלו מספק השפעה על האיבר המתאים".
כמו כן, שמו לב שהנקודות הללו מונחות על קווים מסוימים. המדענים הסינים גילו שאותם קווים, מהווים תעלות […]

×  היי, אשמח לעזור לך...