השפעות העיסוי על בריאותינו

העיסוי תורם רבות לכל מערכות הגוף ויעיל בעיקר כדרך למנוע מחלות. תועלת העיסוי מתבטאת בסיפוק צורכי הגוף מההיבט הרפואי וכן מההיבט הנפשי.

לסוגי העיסוי השונים השפעות מגוונות על גוף האדם: העיסוי ממריץ ומשפר את זרימת הדם והלימפה, מעניק לשרירים ולרקמות הרכות בגוף האדם גמישות ומונע התכווצויות שרירים, מפחית דלקות וכאבים, משפר את טווח התנועה של המפרקים ועוד.

מערכת העצבים

לעיסוי ישנה השפעה מרגיעה מאוד על מערכת העצבים. הזנתם של העצבים על ידי הדם מתבצעת בצורה טובה יותר ופעילותם משתפרת. השפעת העיסוי חיונית בתור טיפול מונע יומיומי עבור מערכת העצבים. שיפור חילוף החומרים ברקמות העצבים בזמן העיסוי מביא לשיפור האיכות התפקודית של סיבי העצבים. כך גם עצב קטוע, משתקם מהר יותר כאשר מעסים את הרקמות הפגועות באופן קבוע.

מערכת הדם והלימפה

העיסוי תורם להאצת מחזור הדם ולהתרחבות כלי הדם הפעילים, דבר המביא לזרימת דם טובה יותר ובכך מקל על פעילות הלב. בדרך זו העיסוי מקל גם על זרימת הדם שחוזר אל הלב (העני בחמצן) ומהווה טיפול מונע להתפתחות בעיות וורידים וכלי דם. באופן כללי, העיסוי במיטת וייטל ראיס מגביר את זרימת הדם והופך את מחזור הדם לבריא יותר.

מערכת הלימפה היא מערכת נימים, צינורות דקי דופן וקשרי לימפה המוליכים נוזל דמוי פלזמה ותאים מן הרקמות אל כלי הדם. המערכת היא חלק ממערכת החיסון. למערכת הלימפה אין לב משלה ותנועת הלימפה מתרחשת לאט מאוד, כ- 4-5 מ"מ בשנייה. עיסוי יומיומי, התעמלות, מקלחת חמה המתחלפת לקרה וכד', מונעים קיפאון של זרימת הדם בוורידים והלימפה., מה שפוגע בחילוף החומרים וגורם להזדקנות הגוף. שיטות העיסוי בדפיקות, מביאות להתכווצויות והאטה של זרימת הלימפה. אך הלישה והמעיכה (בעזרת גלגלות העיסוי של המכשיר של וייטל ראייס), מאיצות באופן משמעותי את זרימת הלימפה.

שרירים
בעזרת מיטת וייטל ראייס ניתן לעסות קבוצות שרירים נרחבות של הגוף והגפיים. תחת השפעת העיסוי משתפר מצב השרירים: גמישותם, צמיגותם, קשיחותם וביצועים פיזיולוגיים כמו התכווצות, ערנות ומוליכות (הפעילות החשמלית של השרירים). בנוסף, […]

עיסוי

מימי קדם האנושות השתמשה בעיסוי כאמצעי יעיל ל:

• ריפוי מחלות
• שיקום הכושר הגופני
• הפגת עייפות
• טיפול מונע נגד מחלות
• הבראת הגוף ועוד.

ישנם מספר רב של סוגי עיסויים כגון: לישה, מעיכה, שפשוף, ליטוף ועוד.

העיסוי במכשיר וייטל ראייס מתבצע באמצעות גלגלות נפריט נעות, תחת השפעת משקל גוף המשתמש. באופן הזה, משקל הגוף קובע את כוח העיסוי וכך כל משתמש זוכה לעוצמת עיסוי מותאמת. גלגלות הנפריט הנעות מבצעות מעיכה ולישה של רקמות האדם, לאורך עמוד השדרה. מתבצע עיסוי עמוק, רציף ונעים. גלגלות העיסוי נעות מצידי עמוד השדרה, בלי לגעת בעמוד השדרה עצמו, כדי לא לפגוע בו. מבנה כזה של גלגלות עיסוי מאפשר לאנשים עם בקעים ברקמות שריר, דלדול עצם, או/ו פגיעות הרס אחרות בעמוד השדרה, להשתמש במכשיר! כשבדרך כלל עבור אנשים עם פגיעות מהסוג הזה, כל מגע טיפולי עם עמוד השדרה אסור.

לישה היא אחת השיטות החזקות משיטות העיסוי העיקריות. היא מעלה את טונוס השרירים ומחזקת את פונקציות ההתכווצות שלהם, יותר מאשר שיטות עיסוי אחרות. לישה מהווה התעמלות פסיבית לשרירים ולכן היא מומלצת במקרים של חוסר תפקוד, של טונוס שרירים נמוך וכד', למשל כשמדובר באוסטיאוכונדרוזיס של עמוד השדרה. בעת עקמת של עמוד השדרה, גלגלות העיסוי משמשות להגברת טונוס שרירי האורך של הגב ועיצוב "מכוך" השריר.

רופאי בית החולים הצבאי המרכזי במוסקבה כותבים בדיווחם שלאחר 10 טיפולים על מיטת הטיפול, כושר התנועה של עמוד שדרה משתפר בממוצע ב- 12-15%, וכוח שרירי הגב והצוואר ב- 23-34%.

לישה דורשת מהמעסה מאמצים רבים וצורכת אנרגיה רבה. קורה רבות שלמעסה פשוט אין מספיק כוח בידיו או כוח סיבולת עד סוף יום העבודה, כדי לעסות את שריריו ורקמותיו של אדם. להבדיל מהמעסה, מיטת וייטל ראייס מיועדת לבצע עיסוי עמוק ואיכותי מהבוקר עד הערב!

מפתחי המכשיר של וייטל ראייס ממליצים להשתמש בו 3 פעמים ביום במשך כל החיים. זאת בניגוד לדעה הרווחת שטוענת כי עיסוי כל יום זה […]

אנרגיית החיים

אבן הפינה של הרפואה המזרחית היא המונח אנרגיית החיים – הצ'י. אנרגיית הצ'י הינה הבסיס לבריאות. ההירוגליף שהמציאו הקדומים לציון הצ'י מורכב מאלמנטים הממחישים את כוחו של ה"אד שמרים את מכסה הסיר שבו מתבשל אורז".
נקודת המוצא של רפואת המזרח היא שהגוף מתפקד בזכות אנרגיית הצ'י הפנימית שלו. למדענים מערביים מסוימים יש צורך להוכיח את קיומה, ולאחרים קיומה מובן מאליו. כך למשל מייסד הרפואה המזרחית באירופה, ג'ורג' סולייה דה מורן, טוען: "ברור מאליו שבתוכנו יש משהו כל יכול שלו אנו קוראים בטעות "כוח החיים". משהו שנופח בנו רוח חיים ומעצב אותנו אפילו בפרטים הקטנים. כשהוא נחלש, אנחנו נחלשים ומאבדים כל התנגדות למחלה, וכל פעילות שהיא. כשהוא נכבה בחלק כלשהו בגוף, אותו חלק מת והיסודות הכימיים שמהם מורכבים התאים, מתפרקים. אם כוח זה עוזב את הגוף לתמיד – אנו מתים".
הביולוג האמריקאי ר. מאן בספרו "סינפסות בפיזיולוגיה", מביא עובדה משכנעת לקיום אנרגיית החיים: "העובדה שפרוטופלזמה היא לא רק תמיסה של חלבונים, ביקרבונטים, שומנים, מלחים ותססים שאפשר לייצר במעבדה, מוכחת בתופעת חילוף החומרים הכללי שמממשת הפרוטופלזמה. אם להתערב בחילוף חומרים זה, הפרוטופלזמה תמות. אך עם זאת, הרכבה הכימי יישאר זהה. בעודה חסרת חיים, תמיסת החומרים הכימיים הזו כבר אינה פרוטופלזמה. אפשר להיות בטוחים שאותם היסודות מרכיבים תרכובת שבירה, שדורשת אספקת אנרגיה קבועה על מנת להתקיים".
המדען הנמן בעבודתו "האורגניזם", הדגיש את כוח החיים הייחודי של אנרגיית הצ'י: "במצב בריא, כוח החיים שבאופן דינמי מחייה את החלק החומרי של הגוף, אינו מוגבל בהשפעתו".
הודות להשקפה זו, לאורך אלפי שנים מדענים סינים גילו שתי עובדות בלתי מעורערות: 1). כל איבר קשור באופן ישיר אל קבוצת נקודות רגישות על פניי העור של האדם, שכואבות בעת שיבוש בפעילות האיבר; 2). גירוי נקודות אלו מספק השפעה על האיבר המתאים".
כמו כן, שמו לב שהנקודות הללו מונחות על קווים מסוימים. המדענים הסינים גילו שאותם קווים, מהווים תעלות […]

תרבות הבריאות שלנו

כדי שצמח יצמח ויניב פרי הוא דורש טיפול יומיומי מסור. בדומה לכך, כדי להיות בריא גם הגוף דורש תרבות בריאות מסוימת.
תרבות הבריאות של האדם המערבי מורכבת בדרך כלל משטיפת ידיים לפני אוכל, צחצוח שיניים, מקלחות, קצת פעילות גופנית במקרה הטוב. כל זה נהדר אבל כלל לא מספיק!
תרבות הבריאות המזרחית מורכבת בין היתר גם מעיסויים על בסיס יומי, התעמלות עם אלמנטים של פריקת עומס ולחצים, תיקון עמוד השדרה, טיפולים בחום, רפלקסולוגיה, התעמלות נשימה, תזונה בריאה, טיפול במינרלים וניקוי גוף סדיר.

בעקבות כך, מפתחי "מיטת הפלא" הציבו לעצמם מטרה – לשלב את היסודות העיקריים של תרבות הבריאות המזרחית במכשיר אחד. ואכן כיום, ניתן לקבל טיפול יומיומי איכותי שמאפשר מתיחה, תיקון ופריקת עומס מעמוד השדרה (כירופרקטיקה) ומשלב עיסוי באמצעות מינרלים (ג'ייד), טיפול בחום אינפרא אדום וניקוי של הגוף מרעלים.

×  היי, אשמח לעזור לך...