מתיחה ותיקון של עמוד השדרה

"טלפון שבור"

"כשהגוף סובל ממחלות רבות, המחלה היא אחת – עמוד השדרה" (היפוקרטיס, אבי הרפואה).
אחד מתפקידיו העיקריים של עמוד השדרה הוא להגן על חוט השדרה, אך בעיות מסוימות עלולות להפעיל עליו לחץ ולשבש את תפקודו. בעיות מסוג זה יכולות להיות: הנמכת גובה הדיסק הבין חולייתי/ בלט דיסק/ פריצת דיסק/ צמיחת אוסטאופיטים/ הצטברות מלחים בנקבים הבין חולייתיים/ התכווצות שרירים בין חולייתיים ומחלות אחרות של עמוד השדרה.
בעיות אלו עלולות להביא למעיכת שורשי עצבים היוצאים מחוט השדרה לאיברים והמערכות השונות של הגוף. כך מתעוותים האותות החשמליים שמגיעים למוח, שאמורים להעביר עימם מידע על מצב האיברים. המוח מקבל מידע חלקי או שגוי ובהתאם לכך מקבל החלטות שגויות שגם הן עוברות עיוות נוסף בעת ההעברה חזרה מהמוח אל האיברים. כתוצאה מכך, האיברים מתפקדים בצורה לא תקינה שאינה תואמת את מצב הגוף. נוצר מצב של "טלפון שבור", גוף האדם מאבד איזון ומתפתחות מחלות שונות.
לרוב, הרפואה הקונבנציונאלית אינה מטפלת בשורש הבעיה אלא מתמקדת בשיכוך התסמינים שלה. לכן מטופלים רבים אינם זוכים לקבל טיפול שאכן יהיה יעיל לפתרון הבעיה שלהם. למשל, מחלות שמקורן בעמוד השדרה לא ניתן לרפא באמצעות נטילת תרופות אלא רק באמצעות טיפול בעמוד השדרה עצמו והשבתו למצבו הטבעי התקין.
 

 
להלן מספר דוגמאות הממחישות את הקשר בין עמוד השדרה לבריאות האדם או ליתר דיוק, כיצד פגיעות באזורים שונים בעמוד השדרה מובילות להתפתחות סוגים שונים של בעיות בריאותיות:
 
עמוד שדרה צווארי
כאבי ראש הנמשכים לאורך תקופה מסוימת עלולים להיות תוצאה של מעיכת עצב בחוליית הצוואר הראשונה (C1) ולהיעלם אחרי מספר טיפולים המתמקדים בשיקום אזור הצוואר של עמוד השדרה ובהסרת הלחץ מקצוות עצבים באזור זה.
היחלשות הראייה עלולה להיות תוצאה של מעיכת עצב בחוליית הצוואר השנייה (C2), ובמקרה כזה עדשות או משקפיים יהוו פתרון חלקי לבעיה.
מייסד בית הספר הראשון באירופה לכירופרקטיקה, ד"ר ד. פלמר, ריפא משרת חירש ואילם בשנת 1895. ד"ר פלמר גילה כי אובדן כושר השמיעה והדיבור […]

תרבות הבריאות שלנו

כדי שצמח יצמח ויניב פרי הוא דורש טיפול יומיומי מסור. בדומה לכך, כדי להיות בריא גם הגוף דורש תרבות בריאות מסוימת.
תרבות הבריאות של האדם המערבי מורכבת בדרך כלל משטיפת ידיים לפני אוכל, צחצוח שיניים, מקלחות, קצת פעילות גופנית במקרה הטוב. כל זה נהדר אבל כלל לא מספיק!
תרבות הבריאות המזרחית מורכבת בין היתר גם מעיסויים על בסיס יומי, התעמלות עם אלמנטים של פריקת עומס ולחצים, תיקון עמוד השדרה, טיפולים בחום, רפלקסולוגיה, התעמלות נשימה, תזונה בריאה, טיפול במינרלים וניקוי גוף סדיר.

בעקבות כך, מפתחי "מיטת הפלא" הציבו לעצמם מטרה – לשלב את היסודות העיקריים של תרבות הבריאות המזרחית במכשיר אחד. ואכן כיום, ניתן לקבל טיפול יומיומי איכותי שמאפשר מתיחה, תיקון ופריקת עומס מעמוד השדרה (כירופרקטיקה) ומשלב עיסוי באמצעות מינרלים (ג'ייד), טיפול בחום אינפרא אדום וניקוי של הגוף מרעלים.

מתיחה ותיקון של עמוד השדרה

במהלך היום עמוד השדרה של אדם בוגר מתקצר באורכו בכ- 1.5-2 ס"מ. בלילה, בזמן השינה הוא אמור להשתקם. בפועל, הניסיון מראה שאם לא "עוזרים" לעמוד השדרה, הוא לא תמיד מצליח במשך הלילה לצבור את מלוא אורכו שהיה לו מלכתחילה. כך מיום ליום הדיסקים הבין חולייתיים מאבדים מהעובי שלהם והלחצים על עצבים בעמוד השדרה מתגברים. בנוסף, מדי יום אנו צוברים מיקרו-נקעים של החוליות שמתרחשים בעקבות התנהלות לא נכונה. לכן, עמוד השדרה זקוק לתחזוקה מתמדת. רוב בעלי החיים מבצעים מתיחות על בסיס יומיומי – שיטה טבעית לשמירה על צורתו התקינה של עמוד השדרה. עמוד השדרה שלנו גם הוא זקוק לשיקום יומיומי. ביצוע עיסוי ומתיחות מדי יום, מונע את הופעתן של מחלות בעמוד השדרה. תכונות ריפוי אלו של מתיחת עמוד השדרה ידועות עוד מימי הרפואה העתיקה.
כיום, הסטטיסטיקה קובעת שכבר לקראת גיל 30, יותר ממחצית האוכלוסייה סובלת מבעיה כזו או אחרת בעמוד השדרה. למעשה, כולן מתחילות מהקטנת המרווח בין החוליות. בדיוק מסיבה זו, מתיחה של עמוד השדרה שמרווחת בין החוליות היא הדרך העיקרית לריפוי וטיפול מונע של רוב המחלות בעמוד השדרה, במיוחד של אוסטיאוכונדרוזיס, עקמת ובקעים בין חולייתיים.
במהלך הניסיון הרפואי רב הדורות פותחו שיטות שונות למתיחה, החל מתלייה על מתח ועד למכשור רפואי מודרני ומתקדם. כדי שהמתיחה לא תפגע בעמוד השדרה ותהיה יעילה, יש לדאוג לתנאים הבאים:

השרירים צריכים להיות רפויים ומוכנים למתיחה.
העומס צריך להיות מדויק בהתאמתו לאדם הספציפי (לגבר כבד דרושה מתיחה חזקה יותר, ולבחורה עדינה דרושה מתיחה עדינה יותר); בנוסף, כוח המתיחה צריך להיות שונה בחלקיו השונים של עמוד השדרה (באזור הצוואר הוא צריך להיות חלש בהרבה מאשר באזור החזה והמותן).
המתיחה צריכה להיות בלתי כפויה, כלומר יש למתוח את עמוד השדרה עד כמה שמאפשרים השרירים והגידים של עמוד השדרה.

כאשר אדם תלוי על מתח, השרירים שלו מתוחים, המתיחה מתרחשת בכפייה, ואזור הצוואר כלל לא משתתף במתיחה. כך גם […]

×  היי, אשמח לעזור לך...