מחלות בעמוד השדרה

"טלפון שבור"

"כשהגוף סובל ממחלות רבות, המחלה היא אחת – עמוד השדרה" (היפוקרטיס, אבי הרפואה).
אחד מתפקידיו העיקריים של עמוד השדרה הוא להגן על חוט השדרה, אך בעיות מסוימות עלולות להפעיל עליו לחץ ולשבש את תפקודו. בעיות מסוג זה יכולות להיות: הנמכת גובה הדיסק הבין חולייתי/ בלט דיסק/ פריצת דיסק/ צמיחת אוסטאופיטים/ הצטברות מלחים בנקבים הבין חולייתיים/ התכווצות שרירים בין חולייתיים ומחלות אחרות של עמוד השדרה.
בעיות אלו עלולות להביא למעיכת שורשי עצבים היוצאים מחוט השדרה לאיברים והמערכות השונות של הגוף. כך מתעוותים האותות החשמליים שמגיעים למוח, שאמורים להעביר עימם מידע על מצב האיברים. המוח מקבל מידע חלקי או שגוי ובהתאם לכך מקבל החלטות שגויות שגם הן עוברות עיוות נוסף בעת ההעברה חזרה מהמוח אל האיברים. כתוצאה מכך, האיברים מתפקדים בצורה לא תקינה שאינה תואמת את מצב הגוף. נוצר מצב של "טלפון שבור", גוף האדם מאבד איזון ומתפתחות מחלות שונות.
לרוב, הרפואה הקונבנציונאלית אינה מטפלת בשורש הבעיה אלא מתמקדת בשיכוך התסמינים שלה. לכן מטופלים רבים אינם זוכים לקבל טיפול שאכן יהיה יעיל לפתרון הבעיה שלהם. למשל, מחלות שמקורן בעמוד השדרה לא ניתן לרפא באמצעות נטילת תרופות אלא רק באמצעות טיפול בעמוד השדרה עצמו והשבתו למצבו הטבעי התקין.
 

 
להלן מספר דוגמאות הממחישות את הקשר בין עמוד השדרה לבריאות האדם או ליתר דיוק, כיצד פגיעות באזורים שונים בעמוד השדרה מובילות להתפתחות סוגים שונים של בעיות בריאותיות:
 
עמוד שדרה צווארי
כאבי ראש הנמשכים לאורך תקופה מסוימת עלולים להיות תוצאה של מעיכת עצב בחוליית הצוואר הראשונה (C1) ולהיעלם אחרי מספר טיפולים המתמקדים בשיקום אזור הצוואר של עמוד השדרה ובהסרת הלחץ מקצוות עצבים באזור זה.
היחלשות הראייה עלולה להיות תוצאה של מעיכת עצב בחוליית הצוואר השנייה (C2), ובמקרה כזה עדשות או משקפיים יהוו פתרון חלקי לבעיה.
מייסד בית הספר הראשון באירופה לכירופרקטיקה, ד"ר ד. פלמר, ריפא משרת חירש ואילם בשנת 1895. ד"ר פלמר גילה כי אובדן כושר השמיעה והדיבור […]

מחלות בעמוד השדרה

גוף בריא משמש מלון לנפש, וגוף חולה – כלא (פ. בקון).
מחלות בעמוד השדרה – הן בעיה קשה של האנושות המודרנית. חישבו על כך, כ- 80% מאוכלוסיית כדור הארץ סובלת מהרס רקמת סחוס בעמוד השדרה (אוסטיאוכונדרוזיס) בדרגות שונות. באופן כללי, מחלות בעמוד השדרה הן בעיה לא פחות חמורה, ממחלות קשות אחרות כמו סרטן או איידס. מה שלא נראה לעין, לפעמים אף חמור הרבה יותר ממחלה שכן נראית לעין.
לשמירה על מצב תקין של עמוד השדרה, כמו כל איבר אחר בגוף האדם, נדרשים מאמץ, מנוחה ותזונה נכונה. אם לא שומרים על הדברים האלה, עמוד השדרה מתחיל להתייבש ולהיהרס.
לדעתם של מומחים, הסיבה למגפת האוסטיאוכונדרוזיס היא אורח החיים של האדם המודרני. עמוד השדרה נהרס כמו ממאמצים פיזיים כך גם מאורח חיים ללא תזוזה רבה. עוד סיבה לחולי קשורה למגזר המקצועי – כשאדם חוזר על אותן תנועות מדי יום ביומו במקום עבודתו או בספורט. לתמונה המוצגת נוסיף גם תזונה לא נכונה, נעילת נעליים עם עקבים גבוהים (אם העקב גבוה מ- 6 ס"מ, כל ס"מ נוסף מוסיף בין 10 ל- 15 ק"ג לעומס על עמוד השדרה), הרמה לא נכונה של חפצים, נשיאת דברים כבדים בידיים (בייחוד ביד אחת) ודברים רבים נוספים ש"הושגו" ע"י הציוויליזציה. בקיצור, לאדם כבר מילדותו יש גב עקום, בגיל בוגר – מחלות כרוניות ובגיל הזהב – חולשה מוחלטת ורפיון הגוף.
הנורא מכל לעמוד השדרה באורח החיים המודרני של רוב האנשים, הוא היעדר טיפול יומיומי בעמוד השדרה. אנו יודעים איך לטפל בעגבניות כדי שיניבו פרי טוב, אך לא יודעים לטפל בעמוד השדרה כדי שהוא לא יחלה. בזכות ידע ומאמץ אפשר להימנע מרוב המחלות בעמוד השדרה ולהתענג מחיים בריאים לאורך זמן. המכשור של וייטל ראייס נועד לאלו שרוצים לטפל בעמוד השדרה שלהם באופן יומיומי.
לאיזה טיפול יומיומי זקוק עמוד השדרה שלנו?
כדי לענות על שאלה זו, נבחן תחילה את הסיבות להתפתחות מחלות בעמוד […]

×  היי, אשמח לעזור לך...