מוקסה-תרפיה

מוקסה-תרפיה (צריבה)

מוקסה-תרפיה הינה שיטת ריפוי עתיקה ברפואת המזרח שמיועדת לטפל גם בבעיות בריאותיות קשות מאוד כמו למשל מחלות אוטואימוניות.
מוקסה במקור מיוצרת מזן של צמח הלענה בתוספת צמחי מרפא נוספים. הצמח מעובד בצורות שונות ונדחס ליצירת מקלות ארוכים, דמויי סיגר. את המקלות מבעירים בקצה אחד שלהם, ומקרבים אותם לאזורים שונים בגוף, לרוב בלי לגעת בעור. המוקסה מסייעת בריפוי על ידי חימום עמוק של האזור המטופל, הגברת זרימת הדם לאזור והפעלה של שרשרת תהליכים ביולוגיים שמגבירים ומייעלים את פעילות מערכת החיסון.
מוקסה-תרפיה משמשת בעיקר לטיפול במצבים של חולשה (עייפות כרונית, חוסר אנרגיה, חולשה של מערכת החיסון ועוד) או כאב (כאבי גב, כאבי פרקים, דלקות, כאבי שרירים, כאבי מחזור ועוד). תרבויות בהן הטיפול במוקסה נפוץ, מעידות על הרגשה כללית בריאה יותר גם בגילאים מתקדמים יותר.
מוקסה-תרפיה במכשירי וייטל ראיס מושגת באמצעות מנגנון עיסוי העשוי מאבני ג'ייד (נפריט) חמות. בזמן הטיפול, מנגנון העיסוי עוצר בנקודות ביו-אקטיביות לאורך עמוד השדרה והבטן ומחמם לעומק את אותן נקודות בחום אינפרא-אדום-רחוק המוקרן באופן טבעי מאבני הג'ייד. ההשפעה הטיפולית היעילה ביותר היא כאשר בזמן הטיפול מושגת תחושה של צריבה קלה באזור המחומם. כדי לקבל את אפקט הצריבה, ניתן לשלוט בטמפרטורת אבני הג'ייד ולהתאים לכל אחד את הטמפרטורה האופטימאלית עבורו (בטווח שנע בין 25 ל- 70 מעלות). ככל שהטיפול בצריבה ארוך יותר ועקבי, כך בריא יותר.
מבחינת תגובת הגוף לטיפול, נקודות מסוימות בגוף עשויות להגיב באופן חד יותר מאחרות. לרוב, המטופל יחוש תחושת צריבה חזקה יותר באזור האיבר שאינו מאוזן בגוף. תחושה זו מעידה על תגובתיות באותו אזור. בנוסף, פעמים רבות ניתן לחוש כי בנקודות מסוימות, החום נשמר בגוף גם זמן-מה לאחר הטיפול. בנקודות הפעילות יותר, עשויה להופיע אדמומיות שתיעלם לאחר זמן-מה.
צריבה החום משפרת את זרימת הדם והלימפה, תורמת לשיפור בהזנת הגוף כולו, מנרמלת תהליכים פנימיים ומאזנת את הסביבה הפנימית בגוף. השיפור בחילוף החומרים מסייע בסילוק מהיר יותר של רעלים […]

תרבות הבריאות שלנו

כדי שצמח יצמח ויניב פרי הוא דורש טיפול יומיומי מסור. בדומה לכך, כדי להיות בריא גם הגוף דורש תרבות בריאות מסוימת.
תרבות הבריאות של האדם המערבי מורכבת בדרך כלל משטיפת ידיים לפני אוכל, צחצוח שיניים, מקלחות, קצת פעילות גופנית במקרה הטוב. כל זה נהדר אבל כלל לא מספיק!
תרבות הבריאות המזרחית מורכבת בין היתר גם מעיסויים על בסיס יומי, התעמלות עם אלמנטים של פריקת עומס ולחצים, תיקון עמוד השדרה, טיפולים בחום, רפלקסולוגיה, התעמלות נשימה, תזונה בריאה, טיפול במינרלים וניקוי גוף סדיר.

בעקבות כך, מפתחי "מיטת הפלא" הציבו לעצמם מטרה – לשלב את היסודות העיקריים של תרבות הבריאות המזרחית במכשיר אחד. ואכן כיום, ניתן לקבל טיפול יומיומי איכותי שמאפשר מתיחה, תיקון ופריקת עומס מעמוד השדרה (כירופרקטיקה) ומשלב עיסוי באמצעות מינרלים (ג'ייד), טיפול בחום אינפרא אדום וניקוי של הגוף מרעלים.

×  היי, אשמח לעזור לך...