אקופרסורה

אקופרסורה

אגדה סינית עתיקה מגוללת את סיפורו של קיסר בסין משושלת ההאן, שהיה שליט חכם ונערץ עד שהחל לסבול מהתקפי מיגרנות. האגדה מספרת כי בכל פעם שהיה נתקף בהתקף מיגרנה, היה מתיישב לחתום על הוצאות להורג של חפים מפשע. במהלך אחד ההתקפים תפס אחד מחכמי החצר באוזניו של הקיסר ולחץ על נקודות אקופונקטורה מסוימות. לפני שהקיסר הספיק להבין מה מתרחש, המיגרנה נחלשה ואחרי דקות ספורות כאב הראש שכך. מאותה תקופה מתחיל סיפורה של שיטת האקופרסורה (עיסוי נקודתי).
אקופרסורה הינה לחיצה ממושכת על נקודות האקופונקטורה בגוף. זוהי אחת השיטות המסורתיות לריפוי במזרח. מנקודת מבט מדעית, בעת הלחיצה על נקודות האקופונקטורה, חלה פעולת גירוי של קצוות עצבים, מוזרמת אנרגיה לאזור המיועד ומשתפרת זרימת הדם לאזור. כך מתאפשרת יכולת השפעה ממוקדת באיבר המטופל ומושגת הרגשה כללית טובה יותר.
האקופרסורה במכשירי וייטל ראיס מתבצעת בעת עצירתם של מנגנוני העיסוי על נקודות האקופונקטורה לאורך הגב והבטן. משקל האדם מפעיל את הלחץ על אותן נקודות. בנוסף, המרווח בין גלגלות העיסוי מותאם לכך שגלגלות העיסוי יפעלו ישירות על המרידיאנים שהם ערוצי האנרגיה בגוף. כך, במהלך טיפול אחד ניתן להשפיע על כ- 100 נקודות אקופונקטורה. בדרך זו מושגת תוצאה נפלאה באיזון זרימת אנרגיית החיים והשפעה ייחודית על הגוף.
 

תרבות הבריאות שלנו

כדי שצמח יצמח ויניב פרי הוא דורש טיפול יומיומי מסור. בדומה לכך, כדי להיות בריא גם הגוף דורש תרבות בריאות מסוימת.
תרבות הבריאות של האדם המערבי מורכבת בדרך כלל משטיפת ידיים לפני אוכל, צחצוח שיניים, מקלחות, קצת פעילות גופנית במקרה הטוב. כל זה נהדר אבל כלל לא מספיק!
תרבות הבריאות המזרחית מורכבת בין היתר גם מעיסויים על בסיס יומי, התעמלות עם אלמנטים של פריקת עומס ולחצים, תיקון עמוד השדרה, טיפולים בחום, רפלקסולוגיה, התעמלות נשימה, תזונה בריאה, טיפול במינרלים וניקוי גוף סדיר.

בעקבות כך, מפתחי "מיטת הפלא" הציבו לעצמם מטרה – לשלב את היסודות העיקריים של תרבות הבריאות המזרחית במכשיר אחד. ואכן כיום, ניתן לקבל טיפול יומיומי איכותי שמאפשר מתיחה, תיקון ופריקת עומס מעמוד השדרה (כירופרקטיקה) ומשלב עיסוי באמצעות מינרלים (ג'ייד), טיפול בחום אינפרא אדום וניקוי של הגוף מרעלים.

×  היי, אשמח לעזור לך...