ישנן מספר סיבות שעלולות להוביל להתפתחות בצקות אך אחת הסיבות המרכזיות הינה מחסור במים בגוף.

בעבר, במקרים מסוימים, הרופאים היו אוסרים על מטופלים לשתות מים (דיאטה יבשה). אך כיום ידוע כי במקרים רבים, מתפתחות מחלות רבות דווקא בעקבות מחסור במים.

כידוע, כשני שליש ממשקל הגוף מורכב מנוזלים. אין איבר או פעולה בגוף שאינה נתמכת על ידי מים – המוח, הריאות ותהליך הנשימה, תהליך חילוף החומרים וניקוי הגוף מרעלים, אלסטיות העור והסחוסים וכו'. כדי שהגוף יצליח במשימתו העיקרית – להפעיל אותנו – הוא זקוק למים, ולהרבה.

ביום רגיל, שלא כולל פעילות מאומצת או מחלה כלשהי, אנחנו מאבדים כ- 1.5 ליטר נוזלים לפחות במהלך פעילויות היום-יום. איך? בהטלת שתן, בהזעה ואפילו כשלא עושים כלום, כן, ככה סתם, בנשימה. את מה שהולך לאיבוד הגוף צריך בחזרה, כדי שכל התאים והאיברים ימשיכו לתפקד בצורה הטובה ביותר.

כאשר ישנו מחסור במים בגוף, המוח מזהה זאת ונותן פקודה לכליות להפסיק להוציא נוזלים מהגוף. כתוצאה מכך, מצטברים מים רעילים בחלקים שונים בגוף וזה מתבטא בבצקות שמתפתחות בדרך כלל באזורים הנמוכים בגוף.

במקרים של בצקות, רופאים בדרך כלל רושמים למטופלים תרופות משתנות במטרה להוציא את המים המורעלים מהגוף (דבר הגורם להתייבשות חמורה יותר של הגוף). אך בתאכלס, הבן אדם פשוט צריך לשתות מים.

השתן הוא סימן לכמות המים ששתינו. שתן שצבעו שקוף, מעיד על כמות מספקת של מים בגוף. לעומת זאת, שתן שצבעו כהה, הינו שתן מלא ברעלים ומעיד על מחסור במים בגוף. שתן כהה פוגע בכליות, מעבר לפגיעה הכללית בכל הגוף הנובעת ממחסור במים.

שיטות הטיפול שמרוכזות במכשירים שלנו מאפשרים לכם לספק לגוף את הסביבה האופטימאלית לשיקום עצמי ולמצוא את הדרך לעזור לעצמכם בצורה טבעית.