מחלות רבות שהחברה המודרנית נתקלת בהן, הן תוצאה של הצטברות פסולת והרעלת הגוף. מחלות שלא ידעו על קיומן לפני 20 שנה, כמו למשל עייפות כרונית, כיום הפכו למגפה וממשיכות להתפשט.

אנשים רבים שואלים עת עצמם מדוע הם מרגישים שחוקים? מדוע הראש שלהם "מעורפל"? מדוע הכאבים לא עוזבים אותם? – הסיבה העיקרית לבריאות ירודה אצל מיליוני אנשים עלולה להיות – ריכוז גבוה של רעלים שהצטברו בגוף.

למרות שרובינו משתדלים לאכול בריא, לזוז יותר ולישון כמה שמתאפשר לנו, נפל בגורלנו לחיות בתוך סביבה עמוסה ברעלים. האוויר שלנו מזוהם, מי השתייה מלאים בפסולת תעשייתית, האוכל שלנו מרוסס ומלא אנטיביוטיקה והורמונים, אנחנו חשופים לקרינות מסוגים שונים, והרבה מדי אוכל מעובד. בסופו של דבר הגוף שלנו "מאחסן" בתוכו את כל החומרים הרעילים שהוא לא מצליח להוציא. כל אלו גורמים לגוף ולכבד שלנו בעיקר, לעבוד שעות נוספות ולא יזיק לנו מדי פעם ניקוי פנימי לחידוש האנרגיה. צריך לקבל טיפול יעיל.

רעלנים שמצטברים בגוף מתחילים להעמיס על תפקוד הגוף והורסים את האיזון הכימי של כל המערכת.

גוף האדם מורכב מכ- 70% מים. תאי הגוף "שוחים" בנוזל הבין תאי, ממנו הם מקבלים חומרי מזון ולשם מפרישים את פסולת חילוף החומרים ודווקא החלל הבין תאי מהווה "בור כיבול" בו מרוכזים שאריות של תרופות, מדבירי מזיקים, חומרים משמרים ורעלים שהגיעו לגוף האדם יחד עם האוויר, המים והמזון. כלומר, הכמות המרבית של הרעלים, כ- 83%, מרוכזת בחלל הבין תאי וכך, כל תא בגוף האדם מאולץ לחיות ולתפקד בסביבה מזוהמת. בתאים כמות הרעלים היא כ- 7%, בתוך הדם כ- 7% ובלימפה כ- 3%. זיהום הגוף בחומרים כימיים מחמיר את השיבושים בתפקוד הגוף, הבאים כתוצאה מהשפעות מזיקות אחרות. אפילו אם אדם מסוים יעבור מאזור שאינו בריא אקולוגית למקום אידיאלי לבריאות, יידרשו שנים לשיקומו המלא.

לכן, חשוב מאוד לדאוג לטיהור קבוע של הגוף מחומרים רעילים למניעת מחלות וסיבוכים. מכשירי וייטל ראיס מבצעים עיסוי בשילוב חום אינפרא אדום ומהווים כלי נהדר לניקוי יומיומי של הגוף. חום אינפרא אדום תורם לניקוי הנוזל הבין תאי, עיסוי מגביר את זרימת הדם והלימפה וההשפעה שיש במהלך העיסוי על נקודות ביו אקטיביות בגוף, מפעילה תהליך טיהור של המעיים, הכליות והכבד.