כל היצורים החיים, כולל בני האדם, מקרינים חום אינפרא אדום באורך גל שנע בטווח של 6-18 מיקרון. גלים מסוג זה מכונים גלים ביו-גנטיים או גלי החיים. לכן, גוף האדם מקבל חום מסוג זה כטבעי עבורו ויש לו השפעה ייחודית על הגוף.

חום אינפרא אדום טבעי מצליח לחדור לעומק של עד 10 ס"מ אל תוך הגוף וברמת התאים מחממים ביעילות את הרקמות, השרירים, הפרקים, האיברים ושאר הסביבה הפנימית בגוף. כך אנו משיבים לגוף את אותה אנרגיה שדעכה עם השנים ומעניקים לו את היכולת להסדיר את קצב התהליכים הביולוגיים.

מערכת הלב וכלי הדם
חום אינפרא אדום טבעי מרפא את הדם, מפריד בין כדוריות הדם שנדבקו זו לזו, משפר את הרכב הדם ומנרמל את רמת הכולסטרול וההמוגלובין. בנוסף, פעילות מח העצם משתפרת, דבר המביא להתחדשות ויצירה של כדוריות דם. מעבר לכך, חום אינפרא אדום מגביר את זרימת הדם בנימים ובלימפה ובכך נשמרת סרקולצית נוזלים תקינה ברקמות ונמנעת התנוונות תאית והזדקנות ברמת התאים. הנימים מתרחבים עד כדי כך שהרקמות מקבלות פי 50 דם יותר. לכן, ניתן לומר שטיפול בחום אינפרא אדום הינו טיפול בנימי דם שמעשיר את הדם עצמו.

ניקוי הגוף מרעלים
חום אינפרא אדום טבעי מרחיב את כלי הדם, מגדיל את נפח מחזוריות הדם ומגביר את הזיעה. חוקרים טוענים כי לחום אינפרא אדום ישנה השפעה טיפולית חשובה ביותר – כאשר השומן מומס ויוצא מהגוף באמצעות הזיעה, הוא גורר יחד איתו את המתכות הכבדות שהכליות או הריאות אינן מצליחות להוציא מהגוף. כלומר, חום אינפרא אדום מוציא מתכות כבדות מתוך רקמות השומן של הגוף ומשחרר את גוף האדם מחומרים רעילים.
זיעה שמופרשת בעת חימום בחום אינפרא אדום מורכבת מ- 80-85% מים, ו- 15-20% פסולת מתכתית וחומרים רעילים. זאת לעומת זיעה שמופרשת בעת שהייה בסאונה רגילה שמורכבת מ- 95% מים ורק 5% מלחים של מתכות כבדות. בזיעה שמופרשת לאחר סאונה אינפרא אדומה נמצאו הרכיבים הבאים שאינם מימיים: עופרת, קדמיום, ניקל, נחושת ונתרן. כלומר, באמצעות מכשירי וייטל ראיס ניתן לדאוג לניקיון הגוף מרעלים באופן קבוע ונגיש.

עור
חום אינפרא אדום טבעי מאיץ את תהליך התחדשות העור, ממריץ את זרימת הדם, משכך כאב ושומר על עור יפה, צעיר וגמיש יותר. כתוצאה מניקוי עמוק של הגוף מרעלים ופסולת, העור נראה בריא וזוהר יותר. כמו כן, ניכר שיפור משמעותי במחלות עור למיניהן כמו: פסוריאזיס, אקזמה וכו'.

גניקולוגיה ואורולוגיה
חום אינפרא אדום טבעי מסייע במניעת דלקות שמלוות גידולים בשחלות ובחצוצרות ומוביל לשיפור במיומטריום הרחם שבהדרגה ממיסים מיומות וגידולים דומים אחרים.
חום אינפרא אדום מיועד לרפא מחלות באיברי המין הנשיים, למגר מיקרו-אורגניזמים, פטריות וווירוסים, ולשפר את זרימת הדם באיברי המין הפנימיים. במקביל נרפאים אזורים נגועים באינפקציה כרונית (שקדים, מעי, כליות וכד'). כמו כן, משתפר תפקוד האיברים שאחראים על יכולות ההסתגלות של הגוף (יותרת הכליה, לבלב, כבד, מערכת העצבים וכד').
טיפול בחום אינפרא אדום טבעי נועד לטפל במקרים הבאים: דלקות נרתיק, דלקות פי הטבעת, דלקות שלפוחית השתן, דלקות רירית הרחם, דלקות בחצוצרות, דלקות בערמונית, דלקות בשופכה, ציסטות בשחלות, שחיקה בצוואר הרחם, סדקים בפי הטבעת ועוד. חום אינפרא אדום מפעיל מנגנוני הגנה טבעיים של הגוף, מגרה ומפעיל את מערכת החיסון וממקד אותה באזור הבעייתי כך שהיא עצמה מטפלת בבעיה. החום, שבנוסף משפר את זרימת הדם מייעל את תפקוד מערכת החיסון בכך שמאפשר לתאים שלה וללימפה להגיע בצורה טובה יותר לכל האזורים בגוף.

מערכת העצבים
חום אינפרא אדום טבעי שחודר לגוף דרך קולטני העור התרמיים הינו בעל השפעה חיובית על מערכת העצבים. חום זה מייצר אנדורפינים (הורמוני אושר) שמשפרים את מצבו האמוציונאלי של האדם ומחזקים את תחושות ההנאה, השלווה והרוגע. עצבנות, סטרסים וטיקים נעלמים ובהדרגה משתקמת השינה העמוקה ונעלמת העייפות הכרונית.

מניעה וטיפול במחלות אונקולוגיות
חום אינפרא אדום טבעי בהחלט יעיל במניעת מחלות אונקולוגיות בעיקר בזכות חיזוק מערכת החיסון, ניקוי הגוף מרעלים ושיטת המוקסה-תרפיה (טיפול היפר-תרמי).
טיפול היפר-תרמי בסרטן מתבסס על העובדה כי תא סרטני נשמד בטמפרטורה של 42 מעלות צלזיוס. חום אינפרא אדום טבעי, בזכות ספיגת התהודה, מקנה השפעה היפר-תרמית בטוחה לגוף. חוקרים סבורים כי שיטה זו, ביישום נכון, יכולה להיות מבטיחה מאוד בטיפול במחלות אונקולוגיות. בשונה מכימותרפיה ורדיותרפיה, השיטה הזו משפיעה רק על התהליך האונקולוגי ואינה פוגעת ברקמות הבריאות של הגוף.

השפעות נוספות
חום אינפרא אדום טבעי משפר את תנועתם של גפיים, מפרקים ורקמות שהיו קשות. בנוסף, ניתן להשיג שיפור משמעותי במחלת דלקת הפרקים.
חום אינפרא אדום משכך כאב ומוביל לשיפורים במקרים של: אקזמה, זיהומים, דלקת ריאות, חולשת עצבים, כוויות ועוד.
ממחקרים בתחום אכן ניכרת ומוכחת ההשפעה האדירה שישנה לחום אינפרא אדום טבעי על הגוף ויעילותו בטיפול ומניעה של מחלות רבות.