הבסיס לרפואה המזרחית – הוא שיקום ההרמוניה ההרוסה והרחקת שורש המחלה ולא את תסמיניה.

לכל עם כמו במזרח, גם במערב יש את הרפואה המסורתית שלו. אפשר לציין, שבעשור האחרון מספר החולים בארצות המערב גדל באופן משמעותי. מספר גדול של בתי מרקחת ומבחר גדול של תרופות לא הטיבו עם המצב, שכן מספר החולים לא קטן. להפך, צצו מחלות חדשות שהתפתחו עקב צריכה יומיומית של תרופות. בחיפוש אחר מוצא מהמצב הזה, תושבי המערב פנו לשיטות המסורתיות של הרפואה המזרחית שצברו מעל 5000 שנות ניסיון.

במה שונה הרפואה המערבית מהמזרחית? מדוע מספר האנשים שמעדיפים דווקא את הרפואה המזרחית רק הולך וגדל? ובעצם בוחרים בפילוסופיה, בתרבות ובשיטות רפואה של ארצות, שבמבט ראשון אין להם שום דבר במשותף עם הפילוסופיה והתרבות המערבית.

השוני המרכזי הוא בכך שהרפואה המערבית, בדרך כלל, מתרכזת בריפוי האיבר החולה. אפילו לעיתים רק בתסמין מסוים של מחלה. בואו נתבונן על המצב מקרוב – מה בעצם אנחנו עושים כשאנחנו בוחרים בתרופה לשיכוך הכאב למשל?

כאב הוא הסימן של האיבר החולה, הקורא לעזרה ולמודעות שלנו. כשאנחנו לוקחים תרופה לשיכוך הכאב, אנחנו בעצם משתיקים את "זעקת" האיבר החולה ומשאירים אותו חולה. עכשיו אין לו דרך לסמן למודעות שלנו – התקשורת בעצם מנותקת. יתרה מזאת, כמעט כל התרופות ברפואת המערב מהונדסות בדרך כימית ועוזרות רק במישור הפיזי.

הבסיס לרפואת המזרח – הוא שיקום ההרמוניה ההרוסה והרחקת שורש הבעיה ולא את תסמיניה. הטיפול ניתן לא לאיבר החולה, אלא לכל הגוף, ולא רק במישור הפיזי, אלא גם במישור האנרגטי. בהתאם לתיאורית הרפואה המזרחית המסורתית, לא צריך להשתמש באף תכשיר שאינו טבעי שכן הטבע הוא המרפא הגדול ביותר בעולם.

הרפואה המזרחית מאמינה שכל המחלות, כך או אחרת, צצות באשמת האדם, כתוצאה מהתנהגותו שהורסת את הסדר הטבעי. לכן, המטרה של הרפואה המזרחית היא לא לקטוע את "זעקתו" של האיבר החולה, לא להרחיק את הכאב, אלא להחזיר לאדם את ההרמוניה האבודה של הגוף.

חשוב לציין, שאין אלטרנטיבה: רפואה מזרחית מסורתית או רפואה מערבית ומודרנית. הגישה הנכונה, היא גישה המשלבת בצורה אופטימאלית את הרפואה המערבית המודרנית עם השיטות החשובות של הרפואה המזרחית. השילוב הזה יהיה בריא לחיזוק ושמירה על בריאות האדם.

הבריאות קיימת כל עוד נעשים מאמצים לטובת שמירתה, וזה תלוי אך ורק בנו. או שאנחנו נהנים מהבריאות ומאנרגיית החיים עד סוף החיים, או שאנחנו מתקיימים עם "זר" של מחלות.

בריאות – היא אוצר. אפשר לאגור אותו, ואפשר לאבדו במהירות.

מרבית האנשים חיים מבלי לדעת מה היא בריאות פיזית, לא מתארים לעצמם שניתן לחוש פרץ כוח בלתי רגיל ולא לחוש עייפות לעולם. הם מאבדים את ההזדמנות להגיע לאוצר גדול – הבריאות.

אנשים, שבילדות עסקו בספורט והגיעו להישגים טובים, ואז מכורח הנסיבות פסקו מעיסוק זה, בהכרח יפסידו את הבריאות המדהימה שהרוויחו במאמצים רבים. מה שיושאר להם הוא זיכרון שרירי, שיעזור להם לבצע פעילויות שדורשות קואורדינציה. למרבית האנשים יישאר אופי חזק, שיעזור להם להתמודד עם קשיי היומיום, אך השרירים שלהם כבר לא יהיו חזקים כמו פעם, והלב לא יוכל להתמודד עם עומסים כמו בעבר. במילים אחרות, אי אפשר "לצבור" בריאות לכל החיים, מוכרחים תמיד להמשיך לעבוד על הנושא.

מצד שני, אחת התכונות המדהימות ביותר בגוף האנושי היא היכולת להשתקם. אם לדוגמא תיחתכו, במהרה יתחלפו התאים המתים, והחתך יחלים. אם תשברו עצם, היא תתאחה ואף תתחזק. כל טראומה שהגוף יקבל, תחלים יחסית מהר אם נטפל בה.

קשה לנו לראות את הנזק שאנחנו גורמים לבריאותנו במשך השנים, עקב אורח חיים לא נכון. אך הגוף יכול לשקם את עצמו בצורה מספקת גם אחרי תקופה ארוכה של יחס לא נכון לגוף, אם לא נחסוך בזמן וכוח.

לשיקום הבריאות וייטל ראייס מציעה ציוד מכנותרפי. האפקט שלו מתבטא באפשרות שלו לעבוד בו זמנית על הגוף דרך מתיחה ותיקון של עמוד השדרה, קרינה אינפרה אדומה רחוקה, עיסוי, אקופרסורה (עיסוי נקודתי), ומוקסה (צריבה של נקודות ביו אקטיביות).

בסופו של דבר, אם אתם בריאים או לא – זו תוצאה של מה שעשיתם בעבר ובמה שהאמנתם. בריאותכם בעתיד, תלויה במה שתעשו ובמה שתאמינו בהווה.

המכשור של וייטל ראייס לא נועד לטיפול במחלות ספציפיות, אך בעזרתו אדם יוכל ליצור בגופו את התנאים הנדרשים לשימוש במאגרים הפנימיים של הגוף לשיקום עצמי. כמו כן, הציוד הנתון יכול לשמש לטיפול מונע להופעת מחלות שונות, כמו לאנשים מבוגרים, כך גם לילדים.

בהתחשב במכניזם ובפעולת המכשירים המכנותרפיים של וייטל ראייס אפשר להמליץ על שימוש בהם גם לאנשים בריאים ובעיקר לאנשים עם מחלות מסובכות.

בשימוש בציוד של וייטל ראייס תגלו איכות חיים חדשה לגמרי וכוחות פנימיים של גופכם שלא הכרתם קודם. אך אל תצפו לנס פתאומי. נדרש לכם זמן רב "להרוס" את גופכם, ולכן יידרש זמן גם לשיקומו.